avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Activitate Mallasorte

Activitate Mallasorte

va multumesc deci sa nu ma mai agit ca nu am nici o sansa de nimic...:( bunicul nu a fost recunoscut la presiunile bunicului sau , iar faptul ca are dosar la securitate ca a fost fiul lui George Fotescu asta ce inseamna ? daca este recunoscut in vremea comunismului ca este fiul sau chiar daca nu este trecut in acte, si persecutat si urmarit asta inseamna ca scrie undeva in dosarul acela care sunt parintii?? daca da, ar putea rezolva problema paternitatii?? repet bunicul meu nu a fost persecutat politic pt convingeri ci pentru ca a fost fiu de chiabur chiar fie el si nelegitim ... oricum va multumesc din suflet pentru raspunsuri am sa incerc sa mai aflu cate ceva si daca reusesc ceva va anunt:)
Buna ziua ma numesc Adrian Stan. Am sa incep printr-o mica poveste pentru ca altfel nu se poate intelege exact. Bunicul meu este un copil nerecunoscut intre baiatul unui boier si servitoarea acestuia. El nu a fost recunoscut de tatal sau din cauza "boierului". Parintii sai au trait impreuna fara a fii casatoriti, dar bunicul a fost trecut cu numele mamei de familie. In prezent detin niste acte prin care se atesta ca Boierul i-a dat fiului sau ( adica tatal bunicului meu ) , niste pamanturi 50 de Ha pamant si de la un unchi 3-4 ha pamant . Bunicul mai avea si un act de proprietate pe numele sau al unei locatii din orasul Ploiesti, dar l-a rupt pentru ca nu mai spera sa il recupereze pe vremea regimului comunist. ce pot face si ce demersuri trebuie sa fac pentru a intra in posesia lor, pentru a putea mosteni toate acestea. Mentionez ca bunica ( sotia ) este in viata si mama mea adica fiica este inca in viata? Nu doresc pentru uz personal ci pentru ele ma interesez. Se poate dovedi originea bunicului daca acesta a fost persecutat de securitate si a avut dosar? ca este fiu de chiabur chiar daca nu a fost recunoscut? va multumesc anticipat . Astept niste comentarii raspunsuri orice deoarece nu am posibilitati financiare sa apelez la un avocat si macar sa am habar ce sa faca daca voi apela la unul...