avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1073 soluții astăzi
Forum Activitate AioaneiMarius

Activitate AioaneiMarius

Am fost dat afara de la locul de munca pentru unele greseli comise. Si mi sa spus ca nu am dreptul la somaj pe motiv ca nu ar mai avea ei dreptul sa angajeze pe altcineva pe postul meu timp de 9 luni . Ce pot face in privinta asta ?
Motivele demiterei mele au fost mai mult personale . Am lucrat ca receptioner la un hotel, pe langa serviciul de receptie trebuia sa facem si facturi pt restaurant , lucru care nu ne deranja pe niciunul dintre noi , unul dintre motivele concedierei mele este ca negociam cu un domn la telefon pt cazarea pe o perioada mai lunga si nu puteam sa fac in acel moment factura pentru restaurant si iam spus chelnerului sa se duca la birou sa o faca contabila care de fapt este si unul patronii hotelului lucru ce a deranjato pe doamna iar dupa aceasta intamplare tot a cautat sa imi gaseasca probleme si greseli
spunandumi "mai fa tu o greseala ca sa pot sa te dau eu afara "
Nu neg ca nu am facut si eu cateva greseli dar niciuna sa aduca prejudiciu firmei
mi sa dat sa semnez o decizie de incetare a c.i.m in temeiul prevederilor art.? din legea nr 53/2003 CM