avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1251 soluții astăzi
Forum Activitate ariciulbland

Activitate ariciulbland

Răspuns la discuția Sindrom bipolar
Multumesc mult pentru ajutor
Răspuns la discuția Sindrom bipolar
Problema este ca numai acum s-a certificat medical boala in urma unei internari la Obregia dar problemele pe care le-a creat sunt mai vechi ,de aproximativ un an de zile cand am convingerea si totodata confirmarea verbala a medicului ca probabil in acea perioada era intr-o faza maniacala.
O expertiza medico legala ar ajuta in cazul asta sau este tardiv?
Discuție Sindrom bipolar
cel care sufera de asa ceva raspunde penal in fata legii?
Da dar divortul s-a terminat de partaj nu e cazul iar executarea a venit dupa .Eu am vreo legatura? Pot fi eu executata?
Nu am semnat nici contractul de leasing,nici n-am girat cu nimic leasingul s-a aprobat doar pe baza adeverintei de salar de la momentul respectiv.(venitul lui)
Eu nu am avut absolut nimic cu masina respectiva dar ma interesa daca executarea se poate rasfrange si asupra mea fiind casatoriti la momentul achizitiei ,iar acuma cand a venit executarea silita suntem divortati
Partaj nu s-a facut ca nu era cazul apartamentul este al meu mostenire (succesiune)de la Mama
X in momentul despartirii in fapt (decembrie) a vandut masina propritate si cu banii a platit avans pentru alta masina achizitionata in leasing dar n-a platit nici o rata.Dupa primele trei rate neachitate i-a fost confiscata masina cu proces verbal cu tot ce trebuie nu mai stiu exact daca in martie sau in aprilie cert este ca acum doua zile a sosit o notificare de executare silita in sensul ca daca pana la 31 august nu se plateste diferenta dintre pretul de achizitie si pretul la care a fost vanduta ulterior masina in luna iulie il vor executa silit fara alt preaviz.
Divortul s-a pronuntat in data de 13 mai actiunea fiind depusa in februarie dar la prima infatisare nu s-a prezentat.
El nu poate achita aceasta suma care este foarte mare si intrebarea mea este daca ma pot executa pe mine.
Va rog mult de tot astept un raspuns competent pentru asta mi-am creeat cont aici.
Cu multumiri A