avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 908 soluții astăzi
Forum Activitate sheilla

Activitate sheilla

Buna ziua!Am o problema cu B si din cate am vazut pe internet sunteti in masura a ma ajuta sau macar in privinta unui sfat:Am fost abonata la B timp de aproximativ 3 ani,beneficiind de un abonament care includea cablu TV,telefonie si 3 internet-uri,de aproximativ 1 an telefonul nu mi'a mers cu toata ca eu am tot continuat sa platesc abonamentul pt telefon si ei au tot continuat sa mi-l factureze cu toate ca eu aveam 1 an de cand nu beneficiam de asa ceva,am facut si sesizari in privinta asta dar ei imi tot spuneau ca nu am nici o sesizare inregistrata,iar in luna iunie mi-a venit o factura de 170 RON cu toate ca toate facturile mele erau in valoare de 140 RON,si in luna iunie din cauza neachitarii acestei facturi mi-au fost deconectate internet-urile,iar la sfarsitul lunii iulie cand m-am dus sa inchid 2 dintre ele definitiv si sa raman doar cu unul mi-au zis ca nu pot face asa ceva ca asta se face doar cu anuntarea lor inainte cu 1 luna ,fapt pt care eu ar trebuie sa platesc inclusiv iulie si august niste servicii de care nu am beneficiat,care mi-au fost taiate.
Mai nou pe data de 20 august 2009 am primit o instiintare de la ei precum ca vor adauga penalizari daca nu achit suma restanta(600 RON) pana la data de 25 august 2009 si imi vor deschide proces civil.
Vi se pare normal?Ce a-si putea sa fac,ce ma sfatuiti?
Multumesc anticipat!
O zi cat mai frumoasa!

P.S. Imi cer scuze pentru unele greseli dar am o tastatura care merge numai cand vrea ea:),sa nu credeti ca a-si fi vreo analfabeta!