avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 624 soluții astăzi
Forum Activitate mitzan

Activitate mitzan

Răspuns la discuția citatie politia sinaia
alexandra2006ro a scris:

in primul rand ce este cu acest link postat ? nu cred de cuviinta sa fie postat aici,ce credeti am dreptate?



N-am voie? n-am stiut ..am sa-l sterg, era atasata citatia. Am cum sa atasez altfel citatia?

Am sa redau citatia.

CITATIE NR.

Nume........adresa......

este chemat la acest organ de politie cu sediul in loc sinaia, strada dn1, jud prahova pentru ziua de.......in calitate de contravenient in cauza privind abateri regim circulatie. proba se face cu inreg foto/cam ..... a auto marca........ cu numarul de inmatriculare ...... din data de .........

In caz de neprezentare se vor aplica sanctiunile prevazute de art 2 pct 33 din legea 61/1991 modificata prevazuta cu amenda de 1000-1500 ron

acte necesare:
-buletin
-permis de conducere
-certificat de inmatriculare al auto.....


Va rog sa-mi spuneti daca nu ma prezint ce se intampla. Multumesc
Buna seara,

Am si eu o mica problema daca pot spune asa.In data de 13.06.2009 am fost pana la Sinaia si m-a prins un radar fix cred, cu 127 km in localitatea Comarnic din cate am inteles. Masina fiind a prietenei fratelui meu, pe firma, i-a venit o foaie cum ca sa dea datele celui care conducea masina in ziua respectiva. Bun am dat datele mele si acum vreo 2-3 zile gasesc in cutia de scrisori o citatie cum ca trebuie sa ma prezint la Politia Sinaia din strada DN 1 ..in link este citatia. Eu n-am semnat nimic cum ca as fi primit citatia. Am sunat ca sa vad despre ce este vorba si am vb cu dna agent care mi-a trimis citatia.. I-am explicat ca n-am cum sa ajung in Sinaia si daca trebuie sa mi se suspende permisul il duc aici in Bucuresti, ca nu este nicio problema, dar tot insista ca trebuie sa merg ca altfel ma amendeaza cu 1500 ron cat scrie in citatie + alte sanctiuni, adica suspendarea permisului, si ca asa este cel mai bine ..sa merg.

"am scos linkul"


Va rog frumos sa-mi spuneti ce pot sa fac si cum sa procedez.

Va multumesc!