avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1012 soluții astăzi
Forum Activitate CostacheGhe

Activitate CostacheGhe

Am inteles , o sa ma duc la judecatorie.Dar pot sa iau acum cind judecatori sint in "greva" sau nu e nevoie decit sa merg la arhiva sa cer hotararea legalizata?
Salut .
Am primit un extras din hotarirea judecatoreasca .Nu sint multzumit de ce informati sint pe ea .As putea sa ma duc la arhiva sa iau o copie a hotaririi judecatoresti ? Sau e nevoie sa iau un avocat ca sa o scoata din arhiva?
Multzumesc anticipat.
Am negociat cu sotia(nu avem ce,ca iese cu minus pt ea!!),cum este doar informativ acest site , nu o sa divulg cum o sa reusesc decit cind se va finaliza .Ca sa stie si altzi care sint in "pielea mea".Ca o chestie generala "banul dat dicteaza!!", dar nu fac magarii ,doar expun un fapt si incerc sa scap de ceea ce ne leaga legal . Dupa atita timp nici un lucru nu mai poate fi la fel ,poate doar orgoliu si etc ..nu se merita mentionat ..
Multumesc inca o data pt. raspunsuri . Azi am demarat procedura , am luat un avocat si am explicat situatzia. Dar e "greva" asta la judecatorii si pina nu se "linistesc" o sa mai am de asteptat.A spus ca sint doua variante de initziere a divortului.O sa revin cu ce varianta am ales.
Va multumesc pentru raspunsuri , am sa iau legatura cu un avocat. De trimis procura nu cred ca o sa reusesc am cerut lucrul asta de citiva ani.Ea crede ca o sa raminem prieteni si sa aibe un refugiu aici in tara cind vine.
Salut ,
As dori si eu sa stiu cum se poate rezolva aceasta problema , sotia este plecata de 8 ani in israel si nu a mai venit niciodata in tara de cind a plecat.Am vorbit cu ea doar la telefon si este de acord cu divortul.Relatzia dintre noi sa terminat din momentul plecari.Nu avem ce bunuri sa impartim , casa si ce este in ea este a mea bun dobindit inainte de casatorie , sintem casatoriti de 10 ani.
Eu am alta relatzie acum de citiva ani , dar trebuie sa fim si noi in legalitate.
Ce acte si demersuri trebuie sa fac?
Va multumesc anticipat.