avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1079 soluții astăzi
Forum Activitate denisadiana

Activitate denisadiana

Răspuns la discuția probe incredintare minori
multumesc mult pentru sfaturi ,imi sunteti de mare ajutor .....
Răspuns la discuția probe incredintare minori
denisadiana a scris:



uitasem sa scriu caci copilul este nascut pe data de 29 ianuarie 2008,si este pe numele lui .......
Răspuns la discuția probe incredintare minori
dar daca ma duc acum in tara ,el este in stare sa spuna in fata judecatorilor,ca eu mi-am parasit copilul la mama lui,si ar chema si martori mincinosi , chiar el mi-a confirmat ,,,,,,cum sa fac ,sau ce sa fac ca sa primesc copilul de la mama lui atunci cand revin in tara ?,copilul nu figureaza pe adresa lui,dar nici pe a mea caci nascusem in oradea,el fiind din oras , iar eu sunt din jud.satu-mare (am facut si prostia ca am lasat certificatul de nastere al copilului,ei)
Răspuns la discuția probe incredintare minori
nu suntem casatoriti ,avem un copil ,de un an si sapte luni , eu nu beneficiez de indemnizatie pentru cresterea copilului, si neam hotarat sa venim in italia ,el este din ianuarie anul acesta , iar eu din mai tot din acest an,copilul , l-am lasat in grija parintilor lui,deoarece parintii mei sunt de la tara si nu avem conditii optime de trai ,si in plus mai am doi frati minori acasa ,,,,el lucreaza cu acte in regula la fel si eu ,dar relatia noastra a inceput sa mearga prost n sensul ca orice fac , sau orice spun el devine violent , nu ma mai suporta si asa mai departe , eu m-am hotarat sa vin acasa dar ,el ma ameninta cu bataia ,ca o sa vina si el acasa si nu o sa ma lase sa imi iau copilul , ca el are destui bani ca sa il i-a de la mine .........deci nici aici nu ma lasa sa-l aduc ,nici sa ma duc acasa sa il vad,nici sa il duca mama mea cateva zile pana la tara ,deci cum ar veni nu pot decide nimic in legatura cu copilul , ca ma bate ,si spune ca nu imi da nici un drept sa vb de copil , ca doar el ne intretine si el decide unde sa stea copilul.....eu nu castig asa mult,dar ma tem ca daca vin acasa imi pierd copilul,,,,,,nu stiu ce sa fac ,cu el nu ma pot intelege.....