avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1845 soluții astăzi
Forum Activitate gaboneza19

Activitate gaboneza19

Buna ziua,

M-am trezit si eu acum cu intrebarile desi postarile de mai sus sunt din ianuarie...Dar poate mi se va raspunde.
Care sunt demersurile pentru a scapa de o vulcanizare? Nu ca patron ci in functie de vecin deoarece stau la curte (la 10min de mers pe jos de centrul orasului) si exista o vulcanizare in intersectie. Acesti indivizi au program zilnic,duminica pana la ora 14.00. De dimineata pana seara galagie, trag de cricul ala .... Aglomeratie.
Dupa cate am citit mai sus, am inteles ca trebuie sa aiba acordul vecinilor cu care se invecineaza sediul pe plan vertical si orizontal.
Nu au acest acord. Nu au venit nicioadata sa intrebe...Apoi masinile care stationeaza in intersectie, in fata portii mele, sunt reparate pe domeniul public. Ceea ce nu cred ca este in regula. Acestea sunt cateva exemple. Stiu ca se vorbise de o lege in care toate vulcanizarile erau obligate sa aiba locatia in afara orasului. Este adevarat?
Cert este ca nu mai suport galagia si vreau sa scap de aceasta vulcanizare cu orice chip. Unde trebuie sa fac reclamatii in afara de protectia mediului?