avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 972 soluții astăzi
Forum Activitate vianora

Activitate vianora

Răspuns la discuția proprire
retinerile provenite din concediul medical trimis de catre statul italian,am o proprire de catre banca in urma ne achitari unu credit si am primit acum banii pe concediul medical care provin din italia si nu pot ridica banii deoarece contul este blocat
Discuție proprire
pot fi propriti banii proveniti di concediul medical?si dak da in coantum de cat?in cazul in care nu pot fi propriti ce ma sfatuiti sa fac?
MULTUMESC
Răspuns la discuția credit de nevoi cu ipoteca
Scuze nu m-am exprimat bine.Creditul a fost luat de catre sotul meu este un credit de nevoi cu ipoteca pe una din casele mamaei mele.Eu in contractul de credit nu am nici o calitate nu am semnat nimic.A semnat sotul meu si mama ca garant ipotecar.Acum mama vrea sa imi faca mie act de donatie pe apartamentul unde locueste ea.Daca sotul meu va intra in imposibilitate de a mai plati creditul banca va putea sa atace donatia pe care o primesc de la mama?Sper din tot sufletul sa nu ajungem pana aici dar imi e cam teama pt ziua de maine,nu se stie ce ne mai asteapta VA MULTUMESC
Răspuns la discuția credit de nevoi cu ipoteca
buna seara mai am o intrebare care este diferente intre girant si garant VA MULTUMESC
AM luat un credit de nevoi cu ipoteca .Ipoteca a fos pusa pe unul din apartamentele mamei mele( ea fiind garant) in caz de neplata creditului din moive de sanatate ii poate afecta si celelalte proprietati? :((