avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 906 soluții astăzi
Forum Activitate ilene_mnl

Activitate ilene_mnl

Răspuns la discuția Admitere Barou 2010

Felicitari celor care au reusit si bafta in continuare!!!
Răspuns la discuția martori mincinosi
cum va putea proba faptul ca declaratiile martorilor sunt mincinoase?
daca ar fi vb de inscrisuri , mai bine zis contra-inscrisuri , ar fi lesne de inteles cum s-ar face aceasta proba , insa daca este vb de declaratiile martorilor privind o situatie de fapt , cum s-ar putea face proba ca aceste declaratii sunt mincinoase?
Eu cred ca tr sa te gandesti inainte de a face o plangere pt marturie mincinoasa si la cum vei dovedi aceste afirmatii , altfel te vei putea trezi si tu cu o plangere pt denunt calomnios...
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
Suzana Hirzoiu a scris:

Eu am luat dupa contestatie. Acum in noiembrie. Picasem la civil, cu nota mica > 4.50 si mi-au dat 6. Nu am fost singurul caz. Fara cunostinte, interventii sau pile.

Bine ca am fost sa depun contestatia...
Asa ca nu aveti ce pierde, poate aveti noroc.
O amica de-a mea, a picat cu 6.97 pentru ca a facut contestatie doar la civil unde picase si ea. A luat 6, dar nu si-a calculat media inainte sa vada ce se intampla "in caz ca". Daca facea contestatie la toate, poate isi scotea cumva si aia 3 sutimi.
Dar aparent, depinde si de noroc...

Cele spuse de tine imi da mari sperante, pt ca sincera sa fiu eram cam pesimista. Mie imi teruiesc 0.30 sutimi . Intradevar la OEPA si DR Civ au "taiat in carne vie". Eu la OEPA imi calculasem 7.00 (am luat 5.95) si la civil calculasem 7.50 ( am luat 6.50).
Sper sa reusesc in urma contestatiei si sa termin odata cu calvarul asta , ca simt ca nu mai po...:((
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
pt z3m3 cat iti mai trebuie ? mie 0,32 sutimi....#-o Bafta sa avem:worthy:
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
am si eu o intrebare pt cei din tara care au facut contestatii: ce rezultate ati avut in urma acestor contestatii? vi s-au dat ceva sutimi in plus sau notele au ramas aceleasai?
Eu am nevoie la OEPA de 5 sutimi (nota actuala 5.95) si per total am nevoie de 30 sutimi (am media 6.68). Credeti ca-mi pot face sperante sau ....:((:((:((
Felicitari celor care au luat !!!
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
miticutza1 a scris:

ilene_mnl a scris:

eu am picat din pacate....mai imi lipsesc 0,32 sutimi:sorry: , bafta celorlalti


contestatii...contestatiile pot schimba multe...nu o spun sa te incurajez ca nu-s genul care se imbata cu apa rece dar o spun ca asta-i realitatea


multumesc de incurajare, dar nu am sperante prea mari...sunt trista pt ca stiu ca meritam mai mult , dupa o evaluare obiectiva facuta dupa fiecare proba. Mi-au "mancat" cel putin 0,50 sutimi la fiecare materie. Asta e....
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
eu am picat din pacate....mai imi lipsesc 0,32 sutimi:sorry: , bafta celorlalti
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
fanem a scris:

nefertirising a scris:

adelinasim a scris:

Daca ai luat media cea mai mare la admiterea in barou, esti ajutat sa iti gasesti un maestru , in cazul in care nu cunosti pe nimeni, sau scutit de taxa de inscriere in barou?


Cea mai tare chestie care am auzit-o in ultimul timp. POATE iti dau o strangere de mana, si la aia sansele-s mici:)



De ce mintiti omu'???

Daca iei cea mai mare medie esti ajutat de restu sa te impiedici cat mai curand:)) Mai primesti invidie categoria grea...etc....


bai, terminatzi cu "rautacismele'...
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
La Buc. e liniste totala. cred ca au uitat ca mai au de corectat si lucrarile noastre:sorry:
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
bine ca nu au introdus acea prevedere conf careia copii de av. sa intre in profesie fara examen....:stunned: