avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Activitate mos_ene

Activitate mos_ene

bun aziua, va rog a-mi da o solutie la urmatoarea problema la care nu stiu care parere sa o iau in considerare :
in data de 17/18.01.2008 in jurul orei 23.24 am fust gasit de catre un echipaj al politiei rutiere care au fost sesizati prin 112 despre faptul ca in sant se gaseste un autoturism avariat si o persoana cazuta langa autoturism. la momentul sosirii politiei eram lesinat iar cand mi-am revenit la spital nu mi-am adus aminte de nimic din ceea ce s-a intamplat. autoturismul figura inmatriculat pe numele sotiei mele.
am fost testat cu aparatul etilotest rezultatul fiind de 0.84 mg/l alcool pur in aer expirat,mi-au fost recoltate probe biologice rezultatul fiind de 1.4 respectiv 1.3 alcool in sange.am declarat ca nu stiu daca eu am fost conducatorul autoturismului datorita faptului ca la spital am fost diagnosicat cu t.c.c.a si nu mai tin minte ce s-a intamplat. nu s-a gasit nici un martor care sa confirme faptul ca am condus autoturismul dupa ce am consuma bauturi alcoolice. dosarul a fost trimis la parchet de 2 ori cu referat de incepere a urmariri penale dar a fost restituit politiei pentru administrare de noi probe,acestea neexistand a fost trimis la parchet in data de 05.11.2008 cu referat de neincepere a urmariri penale. nu am primit nici o instiintare din partea nimanui si as dorii sa stiu care poate fii solutia in cauza si daca exista un termen de solutionare si o cale de atac daca acesta a fost depasit. va multumesc anticipat.
va multumesc....
bunicii au avut trei copii printre care si tatal meu care a decedat eu fiind unicul sau fiu iar ceilalti 2 unchi traiesc.
salutare la toata lumea am si eu mai multe nelamuriri si va rog daca putezi sa ma elucidatzi si pe mine:sa incepem cu inceputul(bunicul meu a murit in 1997 traieste doar bunica nu s-a facut o succesiune a bunurilor suntem 3 fratzi.acum bunica ar vrea sa ma mut eu la ea si sa-mi dea mie casa si terenul aferent.cum este ,mai bine printr-un act de donatzie dar din cate stiu eu acesta este atacabil in instatza sau poate sa-mi vanda mie casa si terenul prin contract de v-c chiar daca nu s-a facut sucesiunea?, in sperantza ca sa pot intabula pe mine deoarece nu doresc sa investesc in casa si ulterior sa ma judec cu fratzii....va multumesc anticipat