avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 561 soluții astăzi
Forum Activitate gopo 1

Activitate gopo 1

Răspuns la discuția prbleme la servici
da aztazi ni sa pus pe masa cereri de concediu fara salar si ni sa explicat ca asa putem sa ajutam si noi firma sa iasa din impas dar fara a ne platii restantele binenteles ca am refuzat sa -l completez
Răspuns la discuția prbleme la servici

documentul pe care l-am vazut este neoficial fiindca este scris de mina si doar semnat de patronul nostru nu poarta nici insemnele firmei nici stampila
Răspuns la discuția prbleme la servici
toate astea sunt valabile si daca patronul este asociat in firma la care vrea sa ne trimita,doar,ca din cite stiu cei doi patroni au o intelegere scrisa intre eicum ca noi sa ii efectuam anumite lucrari in contravaloarea chiriei.Treaba cu sculele am inteleso nu e bine,dar ne este frica ca ne poate da afara
Lucram la o firma privatanu avem salarii restante nu sim cind le vom primii ,nu are firma ce sa ne dea de lucru. Ni sa oferit alternativa sa lucram la o alta firma cu salariu 1/3 din salariu nostru la o firma la care patronul este asociatplata se va face la negru noi nu vrem asa ceva. Daca refuzam poate sa ne desfaca contractul de munca pe motiv ca nu vrem sa lucram.Si o alta intrebare : daca ne gasim altundeva de lucru si plecam din firma la plecare in contul salariilor restante luam scule si instiintam conducerea ca la plata resantelor poate recupera sculele ,cit este de legal ce vrem sa facem ca de proces nu poate fii vorba din cauza lipsei de bani