avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 750 soluții astăzi
Forum Activitate mir52

Activitate mir52

pt o suprafata de teren nu s-a putut face cadastru pt ca se suprapunea o suprafata cu terenul invecinat. am fost nevoit sa-l dau in judecata pe vecin , s-a facut un raort de expertiza , s-au gasit niste diferente f. mici si eu am declarat in fata instantei ca renunt la acele diferente , asa ca hotararea a fost ca renunt la judecata impotriva vecinului. am facut apel , dar mi s-a respins pt ca am renuntat de buna voie. vreau sa intreb cum pot totusi sa fac cadastrul? renunt la orice cale de atac pt ca toata lumea imi spune ca nu mai am nici o sansa daca am renuntat de buna voie atunci in instanta si nici bani nu mai am pt tribunale.....se ia de baza acel raport de expertiza cu suprafetele gasite de expert? pe baza lui si a unei sentinte definitive si irevocabile pot sa-mi fac cadastrul?
Răspuns la discuția condamnare cu suspendare
dar daca fapta este savarsita din culpa si nu cu intentie
daca exista condamnare definitiva cu suspendare , neavand antecedente , poate aparea in cazier?
daca aceasta persoane face facultatea de drept , i-ar afecta intrarea in barou eventualitatea existentei acestui cazier?