avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1314 soluții astăzi
Forum Activitate danutzoiu

Activitate danutzoiu

O ultima clarificare as mai dori...am gasit pe internet o lista cu acte necesare ( in cazul plasamentului) si am vazut ca se cere o locuinta proprietate...dar eu locuiesc in chirie, fara contract de inchiriere! Singura persoana din familia noastra care are o locuinta este mama mea, adica bunica copilului, dar locuieste la tara iar copilul este la liceu intr-un oras...adica va trebui sa locuiasca de exemplu intr-un camin de elevi in timpul saptamanii! Am tot citit legi in ultimele zile dar nu inteleg nimic iar cei de la protectia copilului nu prea sunt de gasit ! Multumesc anticipat!
Sper sa reusesc! Mi-e cam frica de birocratie...sper sa fie bine! Multumesc inca o data pentru clarificari!

Multumesc pentru raspuns! IMi puteti explica va rog si care este diferenta dintre cele 2 (tutela-plasament familial)? Iar garantiile materiale la ce se refera? Mentionez ca stau in chirie dar fara un contract de inchiriere?
Buna ziua!
As dori o clarificare la urmatoarea problema: am un nepot care in momentul de fata se afla intr-un camin de copii! Mama lui este plecata in strainatate, tata nu are, si as dori sa-l iau din acest camin! Care sunt pasii de urmat si ce optiuni sunt? Multumesc!