avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 425 soluții astăzi
Forum Activitate gabrielamaria

Activitate gabrielamaria

Răspuns la discuția Penalitati neplata TVA
Va multumesc tuturor celor care m-au ajutat cu sfaturi.
Noi ne-am bagat mintile in cap, am platit ce aveam de platit, tva, penalitati tot.
Nu stiu daca se va aplica acea penalizare de 5 respectiv 15% din iulie (voi stiti ceva?), insa nu mi-ar placea sa risc asa ceva.
Va doresc tuturor numai bine, si multa chibzuinta in administrarea afacerilor. Si contabili buni va doresc.
Discuție Poprire cont
Daca ti se pune poprire pe un cont, poti deschide un alt cont la alta banca?
Gata, am inteles .......din pacate....deci trebuia sa am grija, ca ei sigur nu au avut si nu vor avea grija de mine...ce urat!

Am inteles.
Insa pentru a beneficia de acel drept ce rezulta din CCMN , tb sa cer eu sau societatea ar tb sa se autosesizeze?
Nu?!
a
Buna ziua,
am revenit luna trecuta la serviciu dupa CCC de 2 ani. O ruda mi-a spus ca ar tb sa primesc cateva drepturi finanaciare.
Va multumesc.
Răspuns la discuția Penalitati neplata TVA
Multumesc frumos.
Asadar cum treci de 30 zile iti aplica 5%, corect? apoi daca tot nu platesti, dupa 61 de zile iti mai aplica 15%?
Răspuns la discuția Penalitati neplata TVA
acele panalizari de 5%, respectiv 15% se calculeaza o data pe luna? doar 0.05% este pe zi?
Răspuns la discuția Penalitati neplata TVA
Am inceput acest subiect fiind convinsa ca vom plati si tva si penalitati si tot....n-am mai platit nimic de atunci...decat somatia respectiva de 3000 lei, plus inca ceva cam 1000 lei parca.... la financiar atunci n-am putut sa vorbim cu cineva in masura, am tot asteptat in acea zi degeaba...si apoi am renuntat, n-am mai fost...
O perioada am avut parte de liniste. Insa saptamana trecuta ne-a venit o scirsorica scurta...foarte scurta... in care ne anunta ca ni s-au blocat conturile x de la banca y. Banii de acolo erau cam 1/3 din datorie. Acum am auzit si noi de taxele astea monstruoase...noi avem datoria din 2008 !!! cum se socoteste la noi acum, retroactiv? daca ne-au blocat conturile...ne mai percep penalitati in continuare? la toata suma? sau la ce-a mai ramas dupa poprirea sumei din conturi?? cum se face acum de exemplu dupa poprirea respectiva mai avem de plata restanta (nici nu stiu cata penalizare avem) vreo 5000 lei.....