avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 851 soluții astăzi
Forum Activitate florianluli

Activitate florianluli

am inmatriculat recent o masina second-hand adusa din afara, euro1. sunt scutit de plata taxei de prima inmatriculare, deoarece sunt persoana cu handicap grad II acc, insa inainte de a inscrie masina , am platit o taxa de verificare la RAR de aprox 300-350 ron. se pot recupera acesti bani sau deconta? Multumesc frumos
Multumesc frumos, doamna. Apreciez efortul dumneavoastra. Mult succes pe mai departe.
Multumesc frumos pentru informatiile furnizate. Imi cer scuze pentru usoara confuzie creata de editarea mesajului. Apreciez si formularea plina de spirit a lui Avokitten, care a sintetizat ceea ce eu nu am reusit sa redau de prima data. Am facut cursurile universitare la zi, 5 ani. Sa deduc, asadar, ca pot iesi definitiv la 55 de ani, deoarece se ia in considerare si aceasta perioada asimilata? Imi cer scuze pentru aparenta insistenta, insa doresc sa fiu pe deplin lamurit. Multumesc frumos.
Timp de 24 de ani am lucrat ca inginer in conditii normale, cu grad II accentuat de invaliditate. Am iesit la pensie anticipat in 2006 pe caz de boala la 51 si doresc sa stiu la ce varsta pot sa ies definitiv la pensie. M-am nascut in 19.08.1955
Din copilarie am fost diagnosticat cu anchiloza sold drept post-artrita TBC cu scurtare 10 cm. Am lucrat 24 de ani, iar la varsta de 51 de ani am iesit la pensie anticipata pe caz de boala ( grad II accentuat de invaliditate), in anul 2006. La ce varsta pot primi pensie definitiva?