avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 483 soluții astăzi
Forum Activitate george 13

Activitate george 13

Răspuns la discuția Admitere avocat definitiv 2009
:Oirina_irina2005 a scris:

Diana, oare de ce nu ma mira ce ne spui ... :-) ?

Deci, imi place, e ca pe vremuri la adunarile generale ale actionarilor: la punctul x de pe ordinea de zi se vor discuta "Diverse"

Cat despre inregistrarile video .... poate nu am eu ce programe imi trebuie, sa nu fiu rautacioasa .... :P
av.Pop ai perfecta dreptate. sunt consilier juridic de peste 15 ani, am vrut sa intru in baroul "traditional" dar m-am scirbit, aici se intra numai cu spaga sau daca esti baiatul sau fetita lui X. am vazut o gramada de imbecili cu diploma pe holurile instantei, se cred mare avocati, unii intrebau (erau stagiari la acea vreme) cu cit se timbreaza plingerea penala, altul care este diferenta dintre reziliere si rezolutiune, etc. si acum vad niste intimpinari sau concluzii puse de avocati cu ceva ani care pur si simplu sunt compuneri de elev retardat care nu au nimic cu dreptul. practic acest simulacru de examen nu reflecta stiinta acestora, acum orice individ poate absolvi cu bani o facultate de drept, mai cumpara si un master si apoi cumpara si admiterea in baroul traditional si dupa aceea crede ca e grozav. din pacate traim intr-o tara unde impostura si prostia e protejata de lege.