avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1052 soluții astăzi
Forum Activitate mdc12ax

Activitate mdc12ax

Am luat in calcul efectuarea testului ADN la o clinica particulara insa as dori sa stiu daca la procesul care urmeaza , am nevoie de un avocat , trebuie sa platesc ceva sau ma prezint pur si simplu?
Sunt intr-o dilema

acum ceva timp am aflat ca am un copil... caz in care sub presiune l-am recunoscut. Am facut un act notaial prin care ma obligam sa ii platesc o anumita suma pana la varsta de 18 ani. De ceva vreme nu i-am mai platit nimic pentru ca am stat si m-am gandit ca este posibil sa nu fie copilul meu... eu am avut o relatie cu ea in luna februarie... in mai ma anuntat ca e insarcinata in 5 luni... si in decembrie a nascut ... acum babeste am facut si eu calculul... si tot nu-mi iese ... nici 5 luni si nici cu marja in care ea spune ca a nascut cu 20 zile mai devreme... asa ca tanara a dat fuga sa ma dea in judecata. eu ma gandeam sa fac un test de paternitate la o clinica privata chiar daca testul nu va fi recunoscut in instanta. Daca este pozitiv ... ma interesa ce impune acest proces si la ce cheltuieli ar trebui sa ma astept?
poate cineva a trecut prin ceva similar sau are mai multe cunostinte