avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 755 soluții astăzi
Forum Activitate Denisa PP

Activitate Denisa PP

Buna ziua! Sunt studenta la master anul II, am peste 26 de ani si intentionam sa avem un copil. Intrebarea mea este: Daca data nasterii va fi in luna iulie sau august anul viitor, pot primi indemnizatie pentru crestere copil? Sau cu alte cuvinte: cat timp dupa terminarea anului scolar se considera ca sunt studenta? Multumesc anticipat pentru raspuns!:D
Va multumesc. Ce acte imi trebuie pentru intocmirea dosarului in urma caruia sa primesc indemnizatia pentru crestere copil?
Multumesc mult pentru raspuns. Va rog frumos imi puteti spune si unde trebuie sa ma adresez pentru a obtine banii din urma si apoi indemnizatia pentru luna corespunzatoare? Va multumesc !
Buna ziua. Sunt studenta la facultate curs de zi, in ultimul an de studii, respectiv anul trei si am o fetita care s-a nascut pe 8 octombrie 2008. Cand s-a nascut fetita am intrebat daca am dreptul la indemnizatie si mi s-a spus ca trebuie sa fiu in ultimul an de facultate ca sa pot beneficia de indemnizatie. Intrebare mea este : In urma legii din 2009 voi putea beneficia si eu de indemnizatia de 600 de lei? Va multumesc!