avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1055 soluții astăzi
Forum Activitate Vasile Stefan

Activitate Vasile Stefan

titlul de proprietate este tricolor cum ati spus si dumneavoastra si este scris "declara ca cetateanu....bla bla....mostenitor al .....bla bla.....din.... primeste suprafata de ...." si cei care au venit la masurat prin gps au fost platiti de cumparator deoarece el chiar vrea terenul.....bun.maine de dim merg impreuna cu mama la primaria de aici la cea din slobozia si la un notar la cadastru si unde mai trebuie sa mergem sa vedem ce putem sa rezolvam pentru a il putea da, deoarece trebuie sa ii dau un rasp concret cumparatotului pt ca are bilet pt sambata ....deci as vrea un rasp concret de la dvs daca ati putea sa imi dati.va multumesc mult!
aaaa si inca ceva.Bunicul a avut teren intravilan construibil cand i-a fost luat si de unde pana unde au avut ei curajul sa ne dea teren tocmai la marginea orasului si arabil si cu toate astea litigiu si tot ce mai e de umblat si de facut?????(terenul este intravilan)
cum adik sa nu recunoasca statutul real?
datele sunt foarte exacte si interesul meu personal e sa il vand!!!
asta ar fi o problema deoarece mama are domiciliu in bucuresti....
ce presupune a intabula un teren?saptamana trecuta au venit niste oameni de la localizat pe gps si i-a dat unele coordonate de la stabilit.anul acesta ia fost dat mamei terenul nu in 2004....asta nu e de bine?si cadastrul ce acte presupune si ce alte expertize ca sincer o sa o iau razna.
bun si care ar fi instanta aceea?si cam incat timp s-ar solutiona problema?
cum as putea sa intervin?si unde fac cererea de interventie?si as dori daca se poate sa stiu daca as putea sa fac ceva atata timp cat titlul de proprietate e pe numele mamei?nu se poate trece pe numele cumparatorului si sa scap eu de tot balamucul asta?vreau sa scap de teren.
ce ar presupune acel antecontract de vanzare?implica o suma anume din partea cumparatorului?
care sunt riscurile de instrainare?