avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 865 soluții astăzi
Forum Activitate nicu59

Activitate nicu59

Răspuns la discuția numere provizorii expirate
multumesc pentru raspuns,dar a mai aparut o anomalie a primit dovada pt.ca i-au ridicat permisul si in mod normal trebiua sa fie valabila 15 zile,iar la el scrie
-fara valabilitate- stie cineva dece?
la varianta cu avocatul deja m-ma gandit caci astfel o sa se intinda in timp si cine
stie ce o sa iasa

va multumesc,
nicu59
buna seara,
Va rog sa ma lamuriti ce se poate intapla in cazul fiului meu care este angajat la o societate comerciala din Cluj,si primind un autoturism de la firma pt. a se deplasa la locul de muca a fost oprit de politie pt.un control de rutina, au constat ca
numerele provizorii au expirat de 3 zile.In urma acestei constatari i-au ridicat permisul pentru 6 luni si urmeaza sa platesca o amenda penala.El nu se ocupa de intrtinerea masinilor din firma,este inginer topograf si daca cineva i-ar fi spus putea sa ia masina personala pentru o zi.Se poate intampla ceva mai grav,este urmarit penal ? Va rog sa ma lamuriti daca puteti nu am acces la alte informatii baiatul este cu domiciliul in Cluj Napoca,iar eu locuiesc in Baia Mare,evenimentul a avut loc ieri,sambata 17-10-2009.
Sunt foarte nelinistit pentru ca nu pot sa iua legatura cu cei de la poltia din Cluj sa ma lamuresaca,nu doresc o interventie dar vreau sa stiu exact ce se intapla in
in acest caz.

va multumesc

nicu59