avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1374 soluții astăzi
Forum Activitate georgele

Activitate georgele

Discuție Mansardare
Buna ziua,

Locuiesc intr-un imobil situat la ultimul etaj,pe contract scrie mansarda,vreau sa-mi construiesc o camera de aproximativ 20 mp,asta inseamna sa ridic acoperisul pe acea suprafata cu 1.7m.Mentionez ca apartamentul meu este cu 1 camera,are suprafata totala de 36 mp.Blocul este prevazut cu pod dar nu exista nici o cale de acces in pod.Va rog sa-mi spuneti ce trebuie sa fac,daca am nevioe de semnaturile locatarilot din ambele scari e.t.c.Blocul este constructie noua din anul 2008.Multumesc
Răspuns la discuția amenda si retinere permis
am facut contestatie dar sa detaliez .mergeam catre sibiu,am depasit un camiondupa ce am terminat depasireaun autoturism a depasit si el dar a prins linia continua depasind ,dupa 3 km am vazut echipajul cu sirena am tras pe dreapta dar a continuat sa mearga am stat 2,3 min dupa care am continuat dupa 2 km era oprit cel care a depasit si m-a oprit si pe mine.agentul a spus ca am depasit pe linie continua ,am negat spunandu-i cum a fost,am prezentat actele dar aveam dovada de preschimbarea permisului data de politia cluj napoca,apoi a avut o atitudine iritanta ca o sa iau avertisment ca nu am permisul,cum a si scris in PV i-am spus ca nu este vina mea ca astea sunt formalitatile politiei etc.Cel cu masina oprita a plecat pe urma.cu PV am obs ca este un martor trecutcel cu camionul am cerut sa fie de fata dar nu era fapt ce a semnat PV inainte si apoi l-a completat agentul,in PV este scris marcajul longitudinal dublu in fapt in miercurea sibiului nu este decat o singura liniepe 28 merg cu martorul din masina va multumesc
am fost oprit de un agent de politie pentru o asa zisa depasire pe axul longitudinal dublu,cu un martor ocular semnalat in procesul verbal de agent.In fapt amdepasit si revenitpe banda regulamentar,fiind depasit si eu de un alt autovehiculcare acela a prins din linia continua. era la ora 2 noaptea ,martorul nici nu l-am vazut,pe proces este trecut axul longitudinal dublu cand de fapt in localitate nu este decat una singura,am si martor pe 28 ma prezint la tribunal si de aici nu stiu ce o sa fie si ce sanse am va multumesc