avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1011 soluții astăzi
Forum Activitate Voicu Alyna

Activitate Voicu Alyna

Discuție accident
Buna ziua.Mama mea impreuna cu o alta persoana au fost implicate in 21 aprilie 2008 intr-un accident,ei fiind calcati de o masina pe trecerea de pietoni,pe culoarea verde a semaforului.A ramas imobilizata la pat avand la genunchi o fractura si numeroase contuzii la cap si pe restul corpului.Am scos certificat medico-legal,pe care i-a dat 48 de zile de spitalizare,si impreuna cu copia acestuia am depus o plangere penala impotriva soferului la politie.Insa de atunci singurul lucru care s-a intamplat a fost ca ne-au chemat la o expertiza a sincronizarii semafoarelor,deoarece soferul spunea ca pietonii ar fi trecut pe culoarea rosie,insa verdictul expertului a fost ca se trecuse pe culoarea verde in momentul impactului.Si de atunci nu s-a mai intamplat nimic.Tin sa precizez ca aceasta expertiza a avut loc in luna februarie 2009 si de atunci suntem dusi cu vorba,ei(aici referindu-ma la politie) tinand dosaru pe loc,acesta neajungand in instanta desi a trecut aproape un an si jumatate de la data accidentului.As dori si eu sa primesc niste sfaturi in privinta la ce as putea sa fac ca sa se miste lucrurile mai cu spor.