avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 977 soluții astăzi
Forum Activitate nico_nico_84

Activitate nico_nico_84

Buna ziua,
Locuiesc la casa intr-o curte cu inca un vecin.Inca de cand ne-am mutat impreuna (aprox 20 ani) am avut tot timpul probleme cu vecinii.In urma cu aproximativ 1 an am inceput sa ne amenajam un garaj+podulul intr-o locuinta de atunci incontinuu primim reclamatii de la vecini pt "perturbarea linistii" si pt ca ii "stresam" cu zgomotul.Au facut reclamatie de nustiu cate ori la politie iar politia intodeauna ne-au gasit pe noi vinovati si ne-a dat avertisment scris(mentionez ca nu se lucreaza dupa orele 22.00).Mai avem destul de mult de lucru dar ne este frica sa mai facem ceva ca sa nu ne trezim cu o reclamatie.Nu se poate face ceva , nu se poate da ceva la mana pt a putea lucra linistiti fara a mai primi avertismente sau amenzi?Nici nu stim cand sa mai continuam lucrarea pt ca oricand am lucra nu conteaza ca e dimineata ca e dupaamiaza sau seara intodeauna ne trezim cu politia care binenteles le da intodeauna dreptate vecinilor mei.Chear nu este nimic de facut?Ceva care sa ne protejeze si pe noi?Sau o vom tine in continuare in avertismente si amenzi de la politie?Vecinii ne-au facut reclamatie si la Primarie si la Inspectoratul de autorizatie in constructii dar nu au gasit nimic in neregula noi avand toate actele in regula.Credeti-ma ca nu mai stiu ce sa fac si cum sa fac pt ca mi-e frica .Chear si la cel mai mic zgomot vecinii ne pot reclama la politie. Va rog frumos sa imi dati un raspuns pt ca nu mai stiu ce sa fac si daca se poate cat mai repede.

Va multumesc!!!!