avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 530 soluții astăzi
Forum Activitate mary 32

Activitate mary 32

Răspuns la discuția proces penel pentru ultraj
domnule consilier juridic ,va multumesc pentru raspunsurile date,as mai avea o antrebare ,,,cel care la chemat an proces pe sotul meu este reprezentantul juridic al acelui local,este posibil ca sa deschida dosar penal pentru ultrajul bunelor moravuri si deranjarea linistii publice? va multumesc
Răspuns la discuția proces penel pentru ultraj
citatia este emisa de procuratura,da au venit la un moment dat si jandarmii,care au filmat absolut tot ce sa antamplat,pentru ca patronul respectiv,a anceput sa ameninte cu pistolul,iar fiul acestuia cu o bata .mi sa cerut pentru la dosar...ancheta familiala,copie dupa certificatul copilului,si copie dupa contractul de munca al sotului.iar an citatie acuzatia este de ..ultraj ampotriva bunelor moravuri si deranjarea linistii publice.va multumesc din suflet pentru sprijin,mariana.

















buna seara,ma numesc mary,si am o antrebare care nu ai gasesc raspunsul,nicicum...anul trecut an seara de 6 dec.eram ampreuna cu sotul meu la un local,unde a avut loc un scandal,sotul meu cunoscandul pe patron,a ancercat sa ai linisteasca pe cei care se certau,nu a fost nimeni lovit,au fost doar agresiuni verbale.marea surpriza a fost ca am primit citatie an numele sotului caci este acuzat de ultraj,si deranjarea linistii publice......de respectivul patron.sotul meu este plecat cu contract de munca an spania,nu se poate prezenta la proces avem ampreuna un copil minor,va rog sa ma sfatuiti ce am de facut si ce se poate antampla cu sotul meu.va multumesc din suflet si astept un raspuns cat mai urgent.