avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2029 soluții astăzi
Forum Activitate kyra78

Activitate kyra78

Răspuns la discuția anexa pierduta
Va multumesc pentru ajutor. Intre timp mi-am dat seama ca mi s-a cerut sa depun anexa respectiva in original la suspendarea firmei. Problema a ca nu stiu daca ar fi trebuit sa ma duc dupa ea la expirarea celor trei ani de suspendare (1 mai 2009). Firma nu a avut activitate de atunci iar acum este in dizolvare. Deci sper sa nu mi se ceara anexa deoarece nu mi-au dat-o inapoi... Mersi din nou!
Discuție anexa pierduta
Buna ziua!
Firma este in proces de lichidare. In faza a treia trebuie depus CUI-ul in original impreuna cu anexa (acel document verde) pe care se pare ca am pierdut-o. Deoarece firma va fi radiata nu vom mai avea nevoie de ea, dar oare va fi o problema daca lipseste din dosar la depunerea actelor pentru lichidare? Ce pasi trebuie urmati in cazul pierderii acestui document? Copie xerox am dupa ea. Va multumesc anticipat!
Buna ziua!
Am si eu o nelamurire in legatura cu impozitul forfetar. Situatia este urmatoarea. Firma a fost infiintata in anul 2003, iar din data de 01.05.2006 am suspendat activitatea pe 3 ani, pana la data de 30.04.2009. Zilele astea voi depune actele necesare pentru inceperea procesului de lichidare si radiere. Din data de 01.05.2009. firma nu a avut nici o activitate dar contabila a depus declaratiile necesare in tot acest timp. Intrebarea mea este daca sunt obligata sa platesc impozitul forfetar pe perioada 01.05.2009 si pana in prezent (adica ziua depunerii hotararii de lichidare la Registrul Comertului) avand in vedere ca acest impozit se plateste pe cifra de afaceri din 2008 perioada in care firma era suspendata?
Va multumesc anticipat!
Buna ziua!
Am si eu o nelamurire in legatura cu impozitul forfetar. Situatia este urmatoarea. Firma a fost infiintata in anul 2003, iar din data de 01.05.2006 am suspendat activitatea pe 3 ani, pana la data de 30.04.2009. Zilele astea voi depune actele necesare pentru inceperea procesului de lichidare si radiere. Din data de 01.05.2009. firma nu a avut nici o activitate dar contabila a depus declaratiile necesare in tot acest timp. Intrebarea mea este daca sunt obligata sa platesc impozitul forfetar pe perioada 01.05.2009 si pana in prezent (adica ziua depunerii hotararii de lichidare la Registrul Comertului) avand in vedere ca acest impozit se plateste pe cifra de afaceri din 2008 perioada in care firma era suspendata?
Va multumesc anticipat!