avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 494 soluții astăzi
Forum Activitate georgiana88

Activitate georgiana88

Ce declaratie de venit (impunere) se depune la Administratia Financiara in cazul unei Intreprinderi Familiale ??
Dar ce se intampla daca coplatitorul refuza sa plateasca???
Buna seara...As dori sa va intreb si eu ceva in legatura cu acest program...Am citit ca bancile accepta si coplatitori.Dar ce se intampla cu acestia cand "proprietarul" nu-si achita datoriile catre banca??


Răspuns la discuția neplata contributiei pentru somaj
inca nu a platit pt luna oct.intrebarea e daca poate plati inainte de 25.10....de exemplu pe 10-11.10????
Răspuns la discuția neplata contributiei pentru somaj
deja contine 12 luni:sept 2008-sept 2009......iar pt oct nu e trecut nimic....avand in vedere ca , cartea de munca mi s-a inchis la 12 oct. la somaj mi s-a sp k mai intai treb. platita contributia :(
Buna ziua...as dori sa ma lamuriti intr-o situatie:am muncit la o firma cu carte de munca din data de 11.09.2008 pana in 12.10.2009 cand mi-au bagat somaj.Am facut rost de toate actele si am mers la somaj in data de 29.10.2009.Acolo mi-au spus ca nu a fost platita contributia pentru luna octombrie si ca nu imi accepta dosarul pana nu se remediaza problema.Acum,din cate stiu eu plata contributiei se face in data de 25 a lunii urmatoare,adica 25.11.2009.Dar,pana atunci imi pierd dreptul la somaj,trecand cele 30 zile impuse.Intrebarea mea este:se poate face plata inainte de acest termen si numai pentru un singur salariat??Apoi,am vorbit cu patronul si mi-a spus ca el a platit contributiile,cu toate ca pe adeverinta pe care mi-a dat-o nu apare ca fiind platita(pentru luna a 10 nu este trecut nimic).Ce ar trebui sa fac in aceasta situatie???