avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 792 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters110085

Activitate ContSters110085

Răspuns la discuția NU mai vreau sa mai platesc....
in ultimile 4 luni de zile am cautat o cale amiabila..am cedat comercializarea fructelor si a legumelor.. am cedat pana si vitrina mea cu lactate propietarei..doar pt a mentine o relatie buna comerciala.insuccesul meu se datoreaza numai si numai concurentei.. nu poti concura cu propietarul..logic..chiria ..sau ma rog am inchiriat cu un prez pt zero concurenza.. propietarul a "jucat frumos" avand deja inchiriata partea sa acum activ butiq unei firme de security..magazinasul meu incepuse "cu dreptul"fapt care a dus la rezilierea contractului cu firma de securitate pt a si redeschide doamna un nou butiq
Daca Ignorarea justitiei dauneaza...sa crezi in justitie inseamna a fi naiv
nu vreau sa mai platesc chiria ..la un spatiu comercial.. situat in ograda propietarului!
am 2000 mii de motive sa abandonez ideea de a mai fi corect si a mai respecta clauzele contractuale..in "cotetul" cu pricina propietarul vindea fructe si legume..butiq de cartier..nemaiavand finanze a inkiriat prostului de mine pe o suma frumusica..mi am platit chiria ca un baiat constiincios pana acum k nu mai pot.. de 6 luni de zile propietarul si a deskis si el la 2 m butiq fiind vorba intre noi de "zero"concurenza..consider o lupta neloiala.
problema este k nu mai dorescsa mi platesc chiria pana la expirarea contractului fiidca mi a adus o scadere financiara de 400% ..neplatind chiria pana la expirarea contractului imi acopera paguba..din cauza neloialitatii am datorii catre furnizori si banci..doresc sa aflu cat de repede ma poate evacua cu o hotarare judecatoreasca si inrevocabila si daca are dreptul sa mi puna lacat pe poarta de aces spre magazin..
pls help me ca nu mai am somn noapte am familie si copil banci si furnizori pe capul meu..nici nu mai am curajul sa mi deschid telefonul..va implor#-o#-o#-o