avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2025 soluții astăzi
Forum Activitate stefania05

Activitate stefania05

Imi mai raspundeti si mie va rog?
Multumesc
Va multumesc pt ajutor. Eu sunt sigura ca nu am zis mare lucru... Maxim am zis ceva de genul ca daca ingrijirile medicale sunt peste 60 zile sa refuze sa depuna certificatul medico-legal si in schimb sa ne intelegem. Si o alta chestie cred ca am intrebat-o daca gasesc un doctor care sa puna el mai putin. Intentia mea nu a fost si nu este sa fac lucruri care incalca legea. Asta am si repetat de multe ori in discutia cu ea. Imi e teama sa nu se interpreteze si sa ma acuze de alte chesti. Nu am zis ca dau bani cuiva sau altceva de genul fiindca nu am avut de gand si nici nu am...
Cam asa e situatia de unde si teama mea. E posibil sa se interpreteze asa ceva impotriva mea?
Multumesc!
Va multumesc pt ajutor. Eu sunt sigura ca nu am zis mare lucru... Maxim am zis ceva de genul ca daca ingrijirile medicale sunt peste 60 zile sa refuze sa depuna certificatul medico-legal si in schimb sa ne intelegem. Si o alta chestie cred ca am intrebat-o daca gasesc un doctor care sa puna el mai putin. Intentia mea nu a fost si nu este sa fac lucruri care incalca legea. Asta am si repetat de multe ori in discutia cu ea. Imi e teama sa nu se interpreteze si sa ma acuze de alte chesti. Nu am zis ca dau bani cuiva sau altceva de genul fiindca nu am avut de gand si nici nu am...
Cam asa e situatia de unde si teama mea. E posibil sa se interpreteze asa ceva impotriva mea?
Multumesc!
Pana in acest moment nu s-a inceput nimic. Nu stiu cate zile i-au fost date ca ingrijire medicala. In cazul in care are mai mult de 60 nu ma mai pot intelege cnf legii... Totusi ea poate folosi acea inregistrare ? Eu nu am de ce sa ma tem in cazul in care ea nu o taie modifica etc. Multumesc
Buna,
La inceputul anului am avut un accident de masina cand am lovit un om ce a stat in spital 30 zile iar apoi urma sa vedem cate zile in total are nevoie de ingrijire medicala. Intre timp am purtat o discutie cu sotia accidentatului pentru a vedea daca putem sa ajungem la intelegerea partilor. In discutie s-a mai aberat pe alocuri. In cazul in care ea a inregistrat acea discutie o poate folosi ca proba in instanta impotriva mea?
Multumesc mult de tot!
P.S. In momentul discutiei nu se incepuse urmarirea penala