avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Activitate lidia_mmary

Activitate lidia_mmary

Răspuns la discuția PROGRAM VIZITA COPIL MINOR
VA MULTUMESC PT SFATURI
Răspuns la discuția PROGRAM VIZITA COPIL MINOR
VA MULTUMESC PT SFATURI.
Răspuns la discuția PROGRAM VIZITA COPIL MINOR
Hotarare de divort este cu drept de tutela exclusiv eu atat. Nu este nici o hotarare judecatoareasca care sa faca referire la programul tatalui de vizita si ce drepturi are el.
Răspuns la discuția PROGRAM VIZITA COPIL MINOR
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dar minorul daca nu vrea ce fac il tarasc si il imping pe poarta doar pt ca tatal lui nu intelege ca in acest moment el nu este nimic altceva decat un strain?
Contact au avut doar telefonic o data la cateva saptamani deoarce asta a fost situatia. Dar nu poti sa te intorci dupa 8 ani si sa pretinzi sa il iei sa stea la tine si sa incepi sa bati cu pumul ca tu esti tata in conditiile in care copilul nu te cunoaste. In conditiile in care varianta mea cu vizita dreptata pentru a se cunoaste nu o accepta.
Răspuns la discuția PROGRAM VIZITA COPIL MINOR
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua,
Este tata biologic in acest moment... Timpul poate demonstr daca il si iubeste iar eu nu am zis ca ii interzi sa il vada chiar eu am fost la el, cand a fost eliberat ,cu copilul sa se vada si am spus ca o sa il aduc in fiecare saptamana in week-end pt 2-3 ore. Pe moment a fost de accord dar se pare ca vrea, fara a avea de la tribunal un program de vizita , si mai mult respectiv 2 full week-end-uri pe luna si jumatate din vacante(primavara, vara, iarana)
Intrebare: Pot sa ii refuz programul lui stabilit de el pana la pronuntarea unui program de vizita dat de instanta asta in cazul in care ma da in judecata?
Am incercat sa ii explic sa il luam incet pe copil caci in momentul de fata este fix un strain si e nevoie de timp pt a putea sa isi doreasca si copilul sa petreaca mai mult cu el.
Răspuns la discuția PROGRAM VIZITA COPIL MINOR
Buna ziua
Sunt de accord cu ceea ce spuneti dar nimeni nu a zis ca ii reneg acest drept dar sa lase la latitudinea mea cand si cat trebuie sa il vada deoarce copilul trebuie luat dreptat nu gata ma duc il las cu zilele la el in conditiile in care dupa atata detentie nu stiu ce ''apucaturi'' a deprins acolo in penitenciar. Intrebarea mea este urmatoarea: daca nu are un program de vizita stabilit prin lege poate sa ma oblige si sa imi faca el programul de vizita asa cum vrea el.? Copilul nu il cunoaste si nu pot sa il las cu un strain deoarece in acest moment asta este pt copil. Pe viitor o sa mai vedem....
Răspuns la discuția PROGRAM VIZITA COPIL MINOR
Acum in acest moment el are dreptul la vizita daca nu m-a citat in instanta pentru stabilire program? Pana cand instanta o sa stabileasca un program ,asta daca ma da in judecata, eu pot sa il duc cand pot si sa stea cat vreau eu sau chiar deloc?
Răspuns la discuția PROGRAM VIZITA COPIL MINOR
Acum in acest moment el are dreptul la vizita daca nu m-a citat in instanta pentru stabilire program? Pana cand instanta o sa stabileasca un program ,asta daca ma da in judecata, eu pot sa il duc cand pot si sa stea cat vreau eu sau chiar deloc?
Răspuns la discuția PROGRAM VIZITA COPIL MINOR
Si sa zicem daca copilul nu vrea sa il vada desi repet nu am vb urat despre tata lui nu i-am interzis sa vb la telefon cu el ce este de facut?
Răspuns la discuția PROGRAM VIZITA COPIL MINOR
Va multumesc. Deci indiferent de situatia in care el este tot o sa primeasca drept de vizita....