avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1662 soluții astăzi
Forum Activitate Mihai Matei

Activitate Mihai Matei

Va multumesc mult.
Ce-mi trebuie mie:Certificatul de Inregistrare fiscala emis de Ministerul Finantelor Publice prin Agentia Nationala de Administrare Fiscala corespunzatoare activitatii pentru care solicita autorizarea.
Am inteles ca pana in 2007 se faceau doua ,,piese'' separate pentru infiintarea unei firme,care consta in certificatul de inregistrare+certificatul de inregistrare fiscala,dupa care au aparut certificatele de inregistrare noi in care sunt trecute toate datele firmei respective.
Buna ziua, sunt PFA si am nevoie de un certificat de inregistrare fiscala,din greseala am scos certificatul de atestare fiscala.Daca am certificatul de inregistrare din data de 16.07.2009,mai pot scoate certificatul de inregistrare fiscala,deoarece am auzit ca dupa 2007 nu se mai face sepatat de certificatul de inregistrare.
Răspuns la discuția Cazier auto
Am trecut in cazierul auto o abatere din 2001,cand cica am trecut pe galben si am avut permisul suspendat 30 de zile.
Răspuns la discuția Cazier auto
Foarte logic raspunsul d-tra, dar asa ceva exista, este un act oficial si se poate elibera (scoate) de la serviciul politiei rutiere din fiecare judet.Pentru acesta aveti nevoie de urmatoarele acte:chitanta de 4 lei de la finante (nu de la trezorerie),copie xerox permis,copie xerox C.I. si o cerere (de mana sau tip).Cazierul se elibereaza in 7 zile de la data depunerii actelor mai sus mentionate.
De cazier auto am auzit prima data de la taximetristi,care au nevoie pentru autorizatia de la A.R.R.(autoritatea rutiera romana),iar in acesta sunt trecute toate abaterile pe linie de circulatie rutiera,din urma cu mai multi ani,nu stiu exact de cand se tine aceasta evidenta la politia rutiera.
Am un asemenea exemplar,de aceea stiu de abaterile mele.
Discuție Cazier auto
Buna ziua, am trecut in cazierul auto doua abateri (contraventii), exista posibilitatea sa fie sterse? Daca da, atunci um se procedeaza? Va multumesc mult.