avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 748 soluții astăzi
Forum Activitate pustatex

Activitate pustatex

Declaratiile mi-au fost refuzate chiar pentu ca erau cu 0, deoarece ei nu considera activitatea suspendata data cand societatea inregistreaza la oficiul registrului comertului cererea de inscriere de mentiuni...............ci data cand incheie judecatorul delegat.
Intrebarea mea este daca au dreptul sa NU considere data cand am depus cererea la ORC.

Multumesc mult pentru ajutor
.....si totusi finantele refuza sa preia orice cerere de suspendare sau declaratii de profit decat cu data de incheiere a judecatorului delegat..........cu toate ca nu am gasit nici un text de lege, ordonanta sau norme de aplicare care sa specifice asa ceva.
Si la mine este vorba de 6 luni in plus sau in minus de plata a imozitului forfetar, plus amenda de nedepunere a 2 declaratii (care nu mi-au fost acceptate).
Ma gandeam ca in momentul in care primesc suspendarea de activitate de la ORC,sa o depun lmpreuna cu cele 2 declaratii cu impozitul forfetar pe care eu il consider just...........si in caz ca primesc raspuns negativ sa fac contestatie.
Credeti ca am vre-o sansa?
Multumesc