avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 180 soluții astăzi
Forum Activitate criss_calin

Activitate criss_calin

As vrea sa stiu si eu cum se intocmeste o contestatie si ce acte trebuie depuse la dosar? multumesc.
Răspuns la discuția permis suspendat pe nedrept
Ms pt raspuns.
in ceea ce priveste martorul...este trecut doar numele acestuia si CNP-ul.
nu ar trebui sa fie si adresa?
Răspuns la discuția permis suspendat pe nedrept
cei de la politie mi-au spus ca trebuie sa astept sa imi vina pv acasa, ca il vor trim cu posta, altfel nu poate fi eliberat!
azi a ajuns si pv...a fost trimis cu scrisoare recomandata, insa l-am gasit in cutia postala, nu mi-a solicitat nimeni semnatura de primire.....cam ciudat..
oricum, dupa ce m-am uitat pe pv am ramas si mai surprins: la alte mentiuni este scris "sunt nevinovat" si pv este semat de politist, martor si de contravenient.
desi eu nu am semnat nimic...nu aveam cand.
am sa depun contestatie, insa ma intreb cum s-ar putea face dreptate avand in vedere ca toti cei cu care am discutat mi-au spus ca am nevoie de martori ca sa am sanse.
ce parere aveti?
multumesc
Buna ziua
As avea nevoie de un sfat in legatura cu ce mi s-a intamplat: am iesit de pe o strada pe bulevardul principal si dupa nici 2 minute m-am trezit cu politia pe urmele mele.
Am oprit...... mi-au suspendat permisul, sustinand ca am mers pe contrasens si ca de fapt am iesit pe bulevard cu o o interesectie mai sus. M-am contrazis cu ei, ca nu e adevarat si la un moment dat am lesinat...M-am trezit in ambulanta cu C.I, talonul masinii si dovada pt 15 zile langa mine. Politia plecase, afara era doar un barbat care mi-a spus ca a fost oprit de politie sa semneze procesul verbal. El m-a vazut cazut si a sunat la ambulanta, insa a si semnat procesul verbal.
Vreau sa depun contestatie, dar mai intai trebuie sa aflu cum intru in posesia procesului verbal.
Va multumesc.