avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Activitate fluturas66

Activitate fluturas66

buna seara, daca in hotararea de condamnare s-a aplicat si art. 64 lit a-c, se mai poate da examenul
Răspuns la discuția CURTEA DE ARBITRAJ INTERNATIONAL
cunosc site-ul, nu ma ajuta cu problema mea prea mult.

vroiam sa stiu din experiente personale cam cat dureaza pana primesc numar de inregistrare
Buna ziua, am introdus o actiune in luna mai la Curtea de Arb. Int din Bucuresti. Am trimis-o prin scrisoare recomandata si am primit confirmarea . De atunci nu am primit nicio veste in legatura cu cererea mea. Din ce stiu daca exista nereguli in legatura cu cererea trebuie sa fiu anuntata sa o completez.

Aveti idee cat dureaza pana primesc numar de inregistrare? si ce ar trebui sa fac?

Problema e ca la jumatatea lui august se prescrie dreptul meu. Multumesc
Răspuns la discuția recuperare taxa auto
Multumesc de raspuns, la AFP ORAVITA , CARAS-SEVERIN
Răspuns la discuția recuperare taxa auto
buna dimineata, am o intrebare...dupa ce fac cererea de restituire in temeiul art 117 cod procedura fiscala, si mi se da un raspuns negativ, si oarecum aberant (scrie ca raspunsul nu e act adm) pot sa sesizez direct instanta?...dupa rationamentul instantei din gorj despre care s-a scris la pagina 17 eu inteleg ca dupa ce primesc raspunsul trebuie sa-l contest la organul emitent in 30 de zile iar apoi instanta
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
credeam ca s-a hotarat ceva la consiliul unbr...daca nu s-a hotarat nu cred ca se mai organizeaza...cine stie..multumesc oricum
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
Aveti idee se mai organizeaza in primavara un examen?
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
In prima faza eu stiu ca a corectat.
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
Si eu am intrat ...cu 7 fix..nici acum nu-mi vine sa cred. Am fost inspirata sa fac contestatie la toate probele...asa ca in cele din urma pot spune ca marirea notei la procedura penala de la 8 la 8,05 m-a salvat...asta e adevarul .
Stiu ca la civil a corectat o doamna Almasan/Almajan...si ca e cunoscuta pt modul bizar de corectare. Dupa contestatii pot spune ca sunt multumita de modul in care mi s-au notat lucrarile cu singura exceptie a penalului unde ma asteptam la 8-9 si am luat 7 si ceva...
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
cineva mi-a spus ca pe 20 feb are loc cons unbr si probabil atunci ce se va stabili daca se mai tine in primavara un exm de barou sau nu...avand in vedere ca anuntul tb sa fie cu 60 de zile inainte de examen banuiesc ca daca nu se stabileste atunci urmatorul examen va fi in septembrie-octombrie