avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 437 soluții astăzi
Forum Activitate Karina13

Activitate Karina13

Buna ziua.Am o problema la care sper sa gasesc o rezolvare aici,cu ajutorul dvs.Fiul meu este in cls aIa.la inceputul anului am fost aleasa casierul clasei cu acordul celorlalti parinti.Buuuuunn.Dupa ce m-am implicat activ in modernizarea si echiparea salii de curs cu tot necesarul pentru confortul copiilor,brusc invatatoarea a inceput sa derapeze zdravan de la atitudinea adecvata unui cadru didactic.A inceput sa tipe la fiul meu,sa faca crize de isterie (la propriu) cand ma vede,copilul nu mai are fb ci b,m-a anuntat ca a hotarat personal schimbarea mea si sa predau banii altui parinte"pt ca asa imi face mie placere".Sunt absolut stupefiata!Am ajuns sa-mi las copilul cu frica pe mainile dumneai,are niste reactii destul de violente.Am incercat sa stau de vb dar mi-a intors spatele.Miselia a dus pana la ma mustra pe motiv ca sunt lipsita de bun-simt,ca nu stiu sa dau educatie copilului si sa o las pe dansa sa se ocupe de el.Ce sa invete fiul meu:crize de isterie,sa-mi intoarca spatele?Mai nou a inceput sa-mi spuna ca nu are timp sa-mi explice situatia scolara.Ma tine la distanta,imi interzice un drept al meu.Ce pot face?sunt multe de spus,dar nu am cum.Am fost amenintata cu Protectia Copilului pe motiv ca mi-am retras copilul de la Religie.Am fost facuta depravata,jignita,s-a tipat la mine(asa ajungi daca ai 2 facultati un master si esti un om integru fara "instinct de turma").Cine are dreptul sa ma excluda din comitet si ce ma sfatuiti sa fac pt binele copilului meu?Este un copil dotat,uneori il ridica din banca si il pune sa-i ajute pe colegii si apoi il ameninta ca-l transfera la alta clasa,il terorizeaza.Nu e singurul copil in situatia asta,dar parintii tac.Va rog sa ma ajutati.Multumesc