avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Activitate kvioletak

Activitate kvioletak

Cedeaza trecerea si obligatoriu la dreapta
Buna ziua,
La fata locului s au facut doar masuratori , de proces verbal nici nu m ai zic, am dat declaratie cat eu si martorul de la fata accidentului. Pe dovada scrie doar nr de la dosar pe care urmeaza sa il dea m ai departe.In declaratia data de mine scrie ora la care sa produs vremea observatiile mele fata de victima cum s a produs evenimentul. Politistul a zis ca nu am decat vina k nu am cedat prioritate , dar eu nu am inteles de ce trebuia sa acord prioritate si din dreapta odata ce nu are voie nimic sa circule pe acolo, m ai ales un biciclist care circula pe mijlocul soselei nici decum pe langa trotuar.Va multumesc pt sfaturi o sa i au legatura cu un avocat.
Am aflat ca cei de la spital l au trimis astazi acasa , pt k durerea persista de la tibia rupta si ca nu are ca sa m ai caute acolo decat peste 1 luna jumatate cand i se va scoate. I au gasit si alcoolemia destul de mare.Am vorbit cu familia lui si insista sa il duca la alt spital probabil ca cheltuielile sa fie m ai mari.
Buna ,
Iti multumesc pt incurajare, tocmai asta este chestia ca nu stiu daca eu am fost de vina pt k el venea pe contrasens pe bicicleta , si consumare bauturi alcoolice , faza e k sunt zapacita si incotro sa o iau. Ms!
am si eu o intrebare:
in urma cu 2 zile , am avut un accident rutier in care a fost implicata si o persoana. iesem dupa o strada m a oprit la cedeaza m am asigurat din stanga(era sens unic unde trebuia sa ajung) si imediat ce am dat sa plec un biciclist care venea pe contrasens l am acrosat. indata am chemat salvarea , mi sa luat permisul persoana lovita a ajuns la spital si i au bagat piciorul in gips.A doua zi am fost sunata k este dus la spital cu salvarea pt k i sa inrautatit starea de sanatate.Nu stiu cum sa procedez , va rog din suflet sa ma ajutati . Mi au facut testul de alcoolemie care este o(zero)