avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 831 soluții astăzi
Forum Activitate gabitzzu

Activitate gabitzzu

va multumesc pentru raspunsuri, dar tinand cont k eu nu am nici un venit din motivele invocate anterior iar sotul are concediul postnatal nu este o dificultate pentru mine? noi nu avem nevoie de partaj si chiar de avem o masina si alte lucruri de genul acesta; eu cedez orice in favoarea copilului nu imi trebuie nimic altceva decat copilul insa el ma ameninta k imi ia copilul numai sa imi faca rau desi el e constient k nu ar putea avea grija de copil. nu reneg faptul ca o iubeste insa de cand am nacut copilul el nu a stat niciodata cu el, nu i-a dat sa manance, nu l-a schimbat... nu vreau sa il indepartez ce copil dar vreau sa stea cu mine deoarece consider ca eu sunt cea mai in masura sa ma ocup atat de nevoile personale ale copilului cat si de educatia acestuia
as avea si eu o intrebare daca nu este nu este cu suparare.eu si sotul meu avem o fetita de 1 an si 9 luni, datorita situatiei in care ma aflu eu si copilul as dori sa dau divort insa sotul are concediul postnatal deoarece din cauza geloziei nu a lasat sa merg la servici. noi locuim cu parintii mei iar eu sunt luata in spatiu dupa casatorie acasa la parintii mei. v-as ruga sa imi spuneti cum as putea face sa mi se acorde mie custodia fetitei? va multumesc:)