avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1004 soluții astăzi
Forum Activitate brabus722

Activitate brabus722

Răspuns la discuția rca asirom despagubit f putin
cand merg la sediu din Botosani imi spun ca ei nu stiu nimica, ca dosaru e la Bucuresti si sa ii intrebe pe cei din B.....bla bla mai trece o saptamana pana primesc un raspus
Răspuns la discuția rca asirom despagubit f putin
-am primit devizu asiguratorului , am verificat si lipsesc multe piese de ex. lonjeronul care costa nu gluma plus manopera......nici nu stiu cum sa mai procedez ....sa fac o reclamatie la csa ca inca nu am facut, se rezolva ceva?
sau sa merg direct in instanta.....?ms
Răspuns la discuția rca asirom despagubit f putin
-am solicitat un deviz de la ei scris nu verbal inca nu am primit nici un raspus
-am primit de la el un formular (cerere de despagubire) nu stiu daca sa o completez si sa o trimit pana nu primes de la ei mai exact un deviz scris
- sa fac o reclamatie la csa ? .....ms
Răspuns la discuția rca asirom despagubit f putin
-reparatia este pe RCA
-am mers la service agreat de ei si la altul care nu e ....am facut doua costatari pt a arata valoarea cat mai reala a reparatiei , asa au spus ei ca trebuie sa imi fac doua devize de reparatie la doua service diferite , am mers din proprie initiativa pt ca am solicitat in regie proprie .
-am optat pt regie proprie pestru ca eu ma pricep sa o repar
- nu a fost considerata dauna totala....
salut
acum 3 luni am primit un buf in spate si am mers la service costul reparatiei costa 148 mil am solicitat in regie proprie ......... mi sa oferit 56 mil .......mi se pare f putin ....ce sa fac sa imi recuperez bani ? macar 75 % cam asa stiu ca trebuie sa -mi dea .....sa ii dau in judecata ? multumes
Răspuns la discuția rca . regie proprie
cum se calculeaza valoare reala a masina ...si apoi cum se scade din suma totala de reparatie ? care e coieficientu . "precizez ca nu e dauna totala ."
Răspuns la discuția rca . regie proprie
nu am primit nici o oferta din partea lor ...o spus sa depun o cerere si sa astept ca sa imi vireze bani in cont ... inca nu am facut cererea . ....pt ca nu vreu sa imi dea o suma mediocra ..
SAL ....as vrea sa stiu si eu cum procedes in cazul in care vreu sa imi repar masina in regie proprie ... am mers la asigurare am facut costatearea am mers si am facut doua devizur de constatare la firme diferite ...diferenta fiind f mica ..vreu sa stiu cat la suna din suma de pe deviz trebuie sa imi dea rca-ul ...suma e de 111 mil ..MERSI