avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 995 soluții astăzi
Forum Activitate evilyuyu

Activitate evilyuyu

Prietenul era...nu l'au lasat politisti sa conduca el (cand a vrut sa se urce la volan unul din ei a zis "mars mah in "aia" mea in dreapta si lasa'l pe el) , erau 2 politisti , parcarea este in fata blocului care locuiesc, am 20 de ani iar in declaratie am scris ce s'a intamplat exceptand partea ca am condus la sectie...cred k m'au pus sa conduc pt. a avea ceva la mana in cazul in care nu vroiam sa recunosc sau ceva; dar nu mi se pare normal k nu mi'au dat copie dupa actele alea... dak e asa ei puteau sa mai bage ceva pe acolo fara sa stiu eu.
A si inca o intrebare: dak iau permisul saptamana viitoare se poate sa mi'l anuleze sau ceva dupa ce se rezolva?
Era cam 12 noaptea cand am fost sunat de un prieten ca nu mai are cum sa ajunga acasa din Bucuresti (noi stand in jud ILfov) si m'a intrebat daca il pot ruga pe tatal meu sa mearga cu mine sa il luam. Taica'miu era foarte obosit si mi'a spus ca daca gasesc pe cineva cu permis imi da masina. Am gasit pe un alt prieten din blocul vecin cu permis.Acesta a spus k in 5 minute o sa coboare; acuma eu ce m'am gandit- sa scot masina din parcare pana vine el sa mai exersez (am terminat scoala de soferi acum scurt timp). De abia ce am scos'o (maxim 2 metri am mers) a oprit un echipaj de politie fix langa mine moment in care coborase si tovarasul cu permisul.Mi'a cerut sa ma legitimez si am zis ca nu am permis doar am scos masina din parcare si ca am terminat scoala de soferi dar nu m'au lasat ...mai mult in loc sa ne duca cu masina lor la sectie m'au obligat sa conduc masina tatalui pana acolo (am refuzat la inceput dar eram speriat si am condus#-o). Ne'au luat declaratii, am semnat, iar la final ne'au pus sa semnam o foaie dar nu ne'au lasat sa citim si nici nu am primit vreo copie la ce am semnat.Ne'au luat numerele de telefon si ne'au pus sa plecam, de data asta punandu'l pe tovaras sa conduca. Au trecut 4 zile si nu s'a intamplat nimic. Ce pot pati,mai pot merge sa cer copie dupa actele care s'au intocmit?