avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1036 soluții astăzi
Forum Activitate vali85

Activitate vali85

Răspuns la discuția lichidare si carte de munca!
stiu am motivat-o cu "noua oferta de munca" desi puteam foarte bine sa o motivez prin nerespectarea codului muncii avand in vedere ca nu am semnat contractul,nu l-am vazut,nu am primit un exemplar din cele 3.plus cu protectia muncii si psi care au fost semnate dupa doua saptamani.multumesc ptr sfaturi!
Răspuns la discuția lichidare si carte de munca!
pe data de 9 am depus cererea de demisie la zi.am mers de 4 ori de atunci la firma.mi se spune ca nu are cine sa o semneze.nu ma intreba de cim ptr ca nici macar nu am vazut exemplarul pe care trebuia sa il primesc eu.nu a fost semnat de mine.cel de la r.u. imi spune ca pun prea multe intrebari.de la firma la care urmeaza sa ma angajez am primit incadrarea in munca.trebuie sa merg cu decizia de lichidare sau cartea de munca la camera de munca pe data de 17.
buna ziua.am lucrat 3 saptamani la o firma iar in momentul de fata am depus o cerere de demisie pe care am justificat-o printr-o noua oferta de munca.la firma la care am lucrat contractul de munca a fost semnat de catre cineva de la resurse umane iar protectia muncii si psi mi s-a facut dupa aproximativ doua saptamani.doresc sa stiu in cat timp se elibereaza fisa de lichidare si cartea de munca.persoana de la resurse umane imi spune ca nu are cine sa o semneze iar eu in data de 17 trebuie sa merg la itm cu repartitia la noua firma.care imi sunt drepturile si obligatiile?va multumesc anticipat