avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 759 soluții astăzi
Forum Activitate MDMihai

Activitate MDMihai

Buna ziua. In momentul de fata sunt sub contract cu o firma de web-design si programare pe care am contractat-o pentru a realiza un proiect de anvergura. Mai concret, este vorba de un website complex, care incorporeaza multe tehnologii de programare si functionalitati specifice (nu are rost sa detaliez, dar daca imi solicitati, va ofer informatiile). Am rugamintea sa-mi comunicati daca pot impune firmei respective un contract de confidentialitate asupra informatiilor de executie a site-ului si de exclusivitate, in sensul ca, pentru o perioada de 2-5 ani, nu doresc ca firma respectiva sa mai execute un proiect de felul acesta, din motive evidente. Rationamentul este ca se plateste o suma mare de bani, iar atata vreme cat firma are know-how-ul necesar in urma documentatiei transmisa de mine, poate sa dezvolte foarte rapid o platforma asemanatoare, bazata pe informatiile existente.
Asadar, daca are cineva, as avea marea rugamintea daca poate sa-mi trimita un asemenea contract de confidentialitate intre societati.
Mai mult, daca aveti cunostinta de alte societati competente si serioase care pot realiza web-site-uri si platforme software, v-as fi recunoscator.

Va multumesc.