avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2189 soluții astăzi
Forum Activitate dorinnovac

Activitate dorinnovac

Sunt casatorit de 3 ani si locuim intr-un apartament situat in vecinatatea unei case cu o curte comuna, aici locuiesc 3 familii din care una creste caini! Acum 3 ani l-am rugat frumos pe proprietarul acestora in miez de noapte sa se lase de acest sport, serviciul meu fiind foarte solicitant si ca sunt agresat permanent de urletele acestor caini! Omul bineinteles ca nu a miscat un deget dupa care am trimis Politia Comunitara doar pentru un avertisment! Nu s-a intamplat nimic pozitiv si am facut ulterior o alta reclamatie care s-a lasat cu o amenda de 500lei dar numai pentru ca acesti caini nu aveau carnet de sanatate! Situatia e neschimbata de 3 ani iar numarul acestor caini a crescut iar din partea Politiei Comunitare nu am nici o sustinere spunandu-mi ca nu exista legi pentru asa ceva! Latratul nu este o sursa de zgomot? Daca raschetez la 12 noaptea parchetul sunt sigur pedepsit dar urletele acestor caini nu tulbura linistea? #-o Ce pot sa fac in acest caz? Din partea Autoritatiilor nu ma astept la absolut nimic, este o lipsa totala de reactie!