avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 979 soluții astăzi
Forum Activitate lenkesrl

Activitate lenkesrl

:help:
am un teren care in PUG avizat este in intavilanul localitatii.
insa in extras CF figueaza ca extravilan.
am de la primarie un certificat de urbanism pentu trecere in intravilan si o copie dupa o hatarire de consiliu, pe care le-am primit de la primaria locala.
de ce am nevoie ca in extras sa apara intravilan si sa pot construi?
mi s-a spus la inceput > studiu pedologic urmat de aviz anif, apoi depus la cadastru.
insa acum mi se spune ca s-a modificat legea 350 si nu mai trebuie studiu pedologic ci doar dosarul ce s-a cerut pana acum si o copie dupa aceasta modificare din lege si se rezolva toate...:-/.
Nu mai stiu ce sa ced si daca ma duc la cadastru mi se spune un lucru de ma duc la cei de la pedologie ,altceva ....si asa sunt trimis de colo-colo ca un copil nebun!!
cred ca nici ei nu stiu ce trebuie facut exact...ba chiar se apuca sa se certe pe aceasta tema...(colegii de birou)ei intre ei..
va rog ajutatim-a!!!! vreau sa termin cu acest sir lung de acte inainte sa=mi expire certificatul de urbanism!!!
unde as putea sa ma lamuresc de aceste lucruri...se spune ca recent s-au modificat lucrurile si nimeni nu stie ce sa faca.
As vrea sa am la dispozitie o baza legala care sa ma lamureasca de aceste lucruri, si mai ales sa le arat celor care ar trebui sa stie, mai bine ca mine, ce trebuie facut!!!.
unde sa caut ...ce sa fac???