avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1501 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters113295

Activitate ContSters113295

Răspuns la discuția va cer ajutorul!
Stimata Doamna,
In primul rand nu am deschis eu discutia si nu am cerut nici un sfat,eu doar am spus un punct de vedere al celuilalt,cum au facut-o de asemenea si cei care au scris mai sus,indiferent ca sunt simpli oameni sau juristi,avocati.Avem dreptul de a ne exprima liber.In al doilea rand nu contest ,ci dimpotriva aprob faptul ca fata de copiii este un tata excelent.
Răspuns la discuția va cer ajutorul!
buna seara,
Am si eu o intrebare pentru dvs.Sunteti mama?
Situatia actuala este doar temporara si eu imi cunosc fostul sot mai bine,nu spun mai mult pentru ca nu imi sta in fire sa denigrez oameni si am gresit ca la momentele respective nu am luat certificate medico-legale.
Este usor acum fiecare sa postam ca victimele unuia sau altuia,daca ne ascultati pe fiecare in parte ne dati dreptate separat,cu siguranta la amandoi.
Sincer pentru nu imi da copiii din razbunare,este o forma de santaj psihic ca sa ma intorc la el,pentru ca stie:copiii sunt punctul meu slab si ma loveste acolo unde ma doare.
Sincer astept ca instanta sa se pronunte,sa vad ce probe este in stare sa aduca.
Este mai usor de daramat,decat de construit.
Răspuns la discuția va cer ajutorul!
Eu sunt sotia despre care discutati.
In primul rand am fost nevoita sa-mi parasesc copiii,casa,serviciul si absolut tot (nici macar hainele nu le-am luat),pentru ca nu mai puteam trai langa acest domn pe care dumneavoastra il compatimiti.
Am lasat copiii la el pentru ca eu ma gandesc la binele lor.Nu are nici o treaba cu pensia alimentara pentru ca instanta oricum ma va pune sa platesc pensie,dar el asa crede,probabil de aceea a cerut ajutor,pentru ca nu are habar.Pensia alimentara nu este o piedica pentru mine,as fii chiar absurda.Eu imi iubesc copiii,am doua operatii si daca ma va acuza ca nu am fost o mama buna,sa-l fereasca Dumnezeu si sa se pregateasca foarte bine pentru instanta,sa aduca probe si martori care sa ateste ca este asa.
Cand am plecat de la fosta mea locuinta puteam sa i-au copilul cel mic,dar m-am temut pentru viata mea.Copilul cel mare este la scoala si are deja 10 ani si pentru ca eu m-am mutat inainte de inceperea scolii,era normal ca o mama sa ma gandesc la binele lui,nu l-a ambitiile noastre de parinti,sa-l las sa-si continuie scoala,nu sa-l tarasc la Bucuresti si sa nu ii pot oferii deocamdata educatia de care are nevoie,neavand acum servici.
Asa de acuzat se poate acuza un om usor,dar el o gandeste ca pe o razbunare ca a fost parasit.nu l-a binele copiilor.