avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 823 soluții astăzi
Forum Activitate ava_b

Activitate ava_b

Buna ziua,

As dori sa stiu care este salariul minim cu care o persoana poate fi incadrata in cartea de munca cu functia de contabil.

Multumesc!
Răspuns la discuția evitare comisie disciplia
Nu am sa-l las sa demisioneze. Dovezile sunt clare, poate sa faca contestatie.
In perioada de preaviz o sa-i suspend CIM pe perioada cercetarii discplinare. Din cate stiu angajatorul are acest drept.
Răspuns la discuția evitare comisie disciplia
Ideea era sa i se desfaca CM cu art. 61. a. Asta cand se va intoarce din concediu.
Poate pleca prin demisie?
Răspuns la discuția evitare comisie disciplia
Problema este ca deja are aproximativ 3 luni. Nu se poate cere un control medical la un alt cabinet pt verificare?
Daca o persoana a savarsit abateri grave la locul de munca si inainte de terminarea cercetarii si de chemare la comisia de disciplina, intentionat si-a bagat concediu medical....cat timp poate prelungi aceasta problema fara sa i se desfaca contracul de munca?
Răspuns la discuția sanse de angajare
ma gandeam mai mult ca o sa fie afectat de incetarea contractului de munca pt. acea cercetare disciplinara....nu la plecarea prin demisie.
Răspuns la discuția sanse de angajare
A fost angajat la o institutie bancare.
Oare la alta banca mai are sanse??
Buna ziua,

Ce sanse de angajare are o persoana care are trecuta in cartea de munca ca i-a fost suspendat Contractul de munca pt cercetare disciplinara , incetarea cercetarii disciplinare si plecare prin demisie. S-a dovedit ca nu a fost vinovat, dar a dorit sa paraseasca acel loc de munca.