Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sanse de angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sanse de angajare

Buna ziua,

Ce sanse de angajare are o persoana care are trecuta in cartea de munca ca i-a fost suspendat Contractul de munca pt cercetare disciplinara , incetarea cercetarii disciplinare si plecare prin demisie. S-a dovedit ca nu a fost vinovat, dar a dorit sa paraseasca acel loc de munca.
ava_b, utilizator
Are sanse de angajare ... nu cred ca ar trebui sa se tina seama de acest lucru , ci doar de competenta acestuia la noul loc de munca
A fost angajat la o institutie bancare.
Oare la alta banca mai are sanse??
De ce nu? .... fiecare dintre noi are dreptul la o noua sansa ... nu cred ca plecarea prin demisie poate afecta sa-si gaseasca un nou loc de munca la o noua banca
ma gandeam mai mult ca o sa fie afectat de incetarea contractului de munca pt. acea cercetare disciplinara....nu la plecarea prin demisie.
ava_b, utilizator
Nu mai are niciun efect acea suspendare, daca incetarea s-a facut prin demisie...