avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Activitate amic

Activitate amic

Am primit ieri o COMUNICARE/DOVADA de la judecatoria din Constanta si apoi am sunat la firma de recuperari(nr.dat de operator vodafone)dar cine mi-a raspuns nu a stiut ce sa-mi spuna, sunandu-ma a doua zi o D-na avocata si atunci mi-a spus ca mai am de plata suma respectiva.Ce sa fac?
Acum vreo 3 ani cel multam vrut sa opresc un abonament de la vodafone si operatorul nu a vrut,dar fara sa ma atentioneze ca trebuie sa o fac si in scris#-o.Mi-au trimis o firma de recuperari copia la contract si duplicatul ultimei facturi.De platit am platit-o :surrender:si pentru asta au continua prin instanta pentru ca cei de la vodafone nu iau anuntat#-o.Am fost anuntat acum dupa platirea facturii ca mai am de plata inca 1567 lei:stunned: pe care nu ii precizase in toate ce imi trimisera ei.fiind penalizarile,dar factura includea si penalizarile.Mai m-au anuntat ca daca nu platesc pe cale amiabila vor proceda la executare silitaX-(.Eu am cei al meu doar un scuter:D care este luat in leasing printr-o banca,il poate lua?:Ose poate ajunge la oprirea din salariu?:(sau mai rau?!:worthy:.Ma poate ajuta cineva cu un raspuns.multumesc!