avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 772 soluții astăzi
Forum Activitate m_c_fast

Activitate m_c_fast

certificat constatator punct de lucru...banuiesc ca an locul anexei anregistrata la registrul comertului an care era trecut punctul de lucru...
da...cred ca nu am pus eu antrebarea corect...deci..puncele de lucru le am din 2002..au fost anregistrate si la circa financiara si la registrul comertului [acea anexa]...contractul de anchiriere era facut cu o firma care le detinea ...an 2008 firma respectiva a pierdut spatiile respective ,aceste avand ca noi proprietari ADMINISTRATIA PIETELOR..am facut noile contracte cu administratia pietelor,dar autorizatiile erau valabile pana an 2009.[fiind vorba de aceleasi puncte de lucru]]..
acum expirand valabilitatea autorizatiilor a trebuit sa le refac, dar la administratia pietelor [de unde se elibereaza autorizatia]s-a cerut CERTIFICAT CONSTATATOR..si cum contractele de anchiriere au ca data 2008..[nu au valabilitate,acestea fiind vizate lunar]sant sigur ca la registrul comertului voi avea probleme ...
deci ca sa scot certificatele constatatoare tot o sa platesc o amenda...o modalitate de a scapa de ea ...[.fara aceea de a reface contractele de anchiriere cu data actuala ]...exista ????
am 2 puncte de lucru cu contracte de anchiriere cu administratia pietelor...contractele au fost facute an 2008 ...problema este ca nu au fost scoase certificatele constatatoare pt punctele de lucru respective...antrebarea este daca se plateste o amenda [banuiesc ca era un termen an care trebuiau scoase]...si cat este amenda???