avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1467 soluții astăzi
Forum Activitate pink`

Activitate pink`

Discuție hartuire
buna...daca va r0g poate imi raspundeti si mie la o intrebare dupa ce va voi prezenta o scurta "istorie" :

nu conteaza varsta pe care o am ca sa inteleg ceea ce se intampla la ora actuala.Insa unii oameni de 35 de ani gandesc mult mai putin ca un bebelus.Eram la artificiile de 1 decembrie,shi ce am vazut...masina unui f0st prieten[cel care are 35 de ani ] shi dupa cate mi`a faqt....shi`a batut joc de bine...m`a amenintat si si`a pus prietenii sa ma ameninte ca ma bat shi asa mai departe ,i`am zgariat masina ca d0ar tinea foarte mult la ea insa nu i`am zgariat`o asa de tare...
tin sa spun ca sunt min0ra si am avut o relatie cu el.
el face multe lucruri ilegale prin care si c0pierea dvd`urilor si cd`urilor si le vinde oamenilor la un pret destul de bun astfel incat sa isi faca el bani.a mai f0st acuzat shi cum ca a violat o minora de clasa a 6 si politia a spus ca daca se mai intampla ceva o sa il aiba in vizor.ok...revenim la ziua de 1 decembrie...o suna pe o prietena foarte buna de a mea shi ii cere datele personale prin care shi adresa si nr strazii cum sa ii va trimite citatie de la politie acasa ca noi i`am zgariat masina.ea fiind fata desteapta nu i`a dat nimiq pentru ca nu era obligata ...shi ce credeti...dimineata urmantoate trebuia sa ma intalnesc cu ea ca sa mergem la sc.domnul de 35 de ani [nu dau nume ] o asteapta in fata casei ei si ii cere sa vorbeasca cu ea in masina...ea refuza dar la un moment dat intra in masina sa vorbeasca cu el ...vorbesc ce vorbesc iar spre final cand da sa iasa din masina , el scoate camera de filmat de pe bancheta din spate si ii spune k a f0st filmata.nu cred ca are nici un drept sa faca asa ceva ,asta se numeste hartuire,si ii spune ca va trebui sa mearga la politie .
nu am decat o intrebare.
Cum ar trebui sa pr0cesez?tin sa va spun ca parintii stiu absolut totul .As putea sa il dau in judecata si pentru corupere de monori pt ca si eu sunt minora si am stat cu el si el acuma sta tot cu o minora de 14 ani ...shi shi pentru falsificarea dvd`urilor pot sa il dau ...
astept sfaturi
multumesc pentru timpul acordat .:)