avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 918 soluții astăzi
Forum Activitate eu66us

Activitate eu66us

Sunt persoana in cauza .... va multumesc anticipat pt detalii
Sincer sa fiu , am plecat din Targoviste sa muncesc in Bucuresti , nu prea dispun de bani pt a-mi lua avocat ....asa ca ma las pe mana LEGII
Acum pot sa zic ca sunt in tema ....
Permisul se anuleaza daca veti fi condamnat, iar dvs aveti posibilitatea sa va prezentati pentru un nou examen dupa un an de la ramanerea definitiva a hotararii de condamnare.
Adica dupa un an pot face scoala de soferi sau dau un test ceva si-mi da permisul?
Buna seara , ma numesc C.... si am o problema : Am fost prins la volan baut , etilotestul a aratat 0.71 alcoolemie. M-i sa recoltat probe de sange , doua la numar. Asta se intampla pe 15 nov , pe 30 nov am platit probele de sange (afland ulterior ca , daca nu l-e platesc ,nu aflu nimic despre situatia dosarului ) si am predat permisul la politie (in acea seara nu l-am predat pt ca nu era la mine).
Deci ce demersuri trebuia sa fac pt a afla mai repede ce o sa patesc am facut . Stiu ca o sa se plimba dosaru de colo colo. Inca ceva , E Prima Abatere.

Intrebarea mea este : Ce m-i se poate intampla? care e pedeapsa ? o sa mai am permis sau nu?